تخلیه چاه

تخلیه چاه سامان پیشه

تخلیه چاه

تخلیه چاه و لوله بازکنی سامان پیشه یکی از موفقترین تیم های کاری مجهز در زمینه تخلیه چاه میباشد و در تمامی نقاط تهران و کرج خدمات ارائه میکند و با تجهیزات مدرن و نیروی کار ماهر همواره در زمینه تخلیه چاه فاضلاب ، شیمیایی ، توالت و… پیشرو و قدرتمند حرکت کرده است و مسیر پیشرفت را با رضایت مشتریان خود طی میکند.

تخلیه چاه یکی از کارهای خدماتی است که نیازمند ابزار و نیروی کار با تجربه و متخصص است و شرکت های متعددی در کلان شهر تهران در این زمینه فعال هستند.

به عمل خالی کردن چاه فاضلاب و توالت توسط پمپ های مجهز به مکنده قدرتمند ، تخلیه چاه میگویند که روش ها و ماشین های مخصوصی برای این کار طراحی و تولید شده است که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

از چه مواردی متوجه شویم چاه پر شده و نیاز به تخلیه چاه است؟

اکثر چاه های فاضلاب در زیر ساختمان ها حفر شده و با لوله های مخصوص به داخل ان هدایت میشود و درب چاه از سطح زمین فاصله دارد و تشخیص پر شدن فاضلاب کمی دشوار است، چرا که بین گرفتگی لوله فاضلاب و پر شدن آن در ظاهر تفاوتی مشاهده نمیشود.

برای بر طرف شدن شک بین انتخاب لوله بازکنی یا تخلیه چاه باید سراغ سرویس کار ماهر بروید و بعد از تماس با تیم کاری معتبر و متخصص در این زمینه ، این افراد در محل حاضر شده و بوسیله فنر های مخصوص اقدام به باز کردن لوله میکنند.

اگر لوله گرفته شده با دستگاه فنر باز شد و مسیر فاضلاب به حالت اولیه بازگشت نتیجه میگیریم که چاه هنوز پر نشده است در غیر این صورت نیاز است تا تخلیه چاه انجام شود.

بارها پیش آمده که افراد با تشخیص اشتباه هزینه های زیادی را به کارفرما وارد کرده اند ، پس حتما برای تخلیه چاه و لوله بازکنی با گروه های معتبر تماس بگیرید و دقت کنید که این شغل در ظاهر ساده به نظر می رسد اما عوامل زیادی در نتیجه کار دخیل میباشد.

در مراحل تخلیه چاه یافتن و تشخیص درب چاه فاضلاب و باز کردن آن از کارهای حساس است که سرویسکار با تجربه خود این مسئله را تشخیص داده و اجرا میکند .

نکته مهم دیگری که لازم دانستیم به آن اشاره کنیم بحث تعداد نیروی کاری است که از طرف گروه خدماتی ما برای تخلیه چاه اعزام میشود بگونه ای که کم ترین افرادی که به این منظور در نظر گرفته میشود دو نفر نیروی ماهر است.

دستگاه های مکنده ای که در عمل تخلیه فاضلاب استفاده میشود برای قدرت بیش تر نیازمند برق ماشین میباشد و فشار زیادی را وارد میکند و قدرت مکش بالای این دستگاه ها سبب میشود تا چاه بطور کامل تخلیه شود و سردی و گرمی هوا در عملکرد آن تاثیر گذار است.

تخلیه چاه - لوله بازکنی
تخلیه چاه

روش تخلیه چاه 

برای تخلیه چاه فاضلاب یا توالت از پمپ های لجن کش قوی با تانکر های با حجم بالا استفاده میشود و در صورت نیاز از ماشین های ساکشن یا مکنده استفاده میشود و روش کار این ماشین ها بشرح زیر است:

زمانی که چاه فاضلاب یا توالت پر شد بلافاصله باید عملیات تخلیه چاه اجرا شود و گروه متخصصی برای اینکار اقدام کند که در مراحل اینکار یک سر شیلنگ قطور و با استحکام به ته چاه فرستاده میشود و سر دیگر ان به دستگاه مکنده و لجن کش متصل میشود.

نکته ای که حائز اهمیت است بحث شیلنگی است که فضولات را به سمت تانکر هدایت می کند و نقش کلیدی در روند کار دارد.

این دستگاه  باید ویژگی های استانداردی را دارا باشد تا در طول کار مشکلی پیش نیاید.

این مواد عبارتند از :

قطر استاندارد ، تحمل فشار بالا و استحکام و پایداری در هنگام مکش.

در مراحل تخلیه چاه زمانی که شیلنگ به چاه فاضلاب هدایت میشود باید دقت شود که سر لوله به انتهای چاه نزدیک نباشد زیرا موجب گرفتگی لوله و اسیب رسیدن به دستگاه در اثر وارد شدن گل و لای میشود.

مکانیزم عملکرد دستگاه های مکش به گونه ای است که تا اتمام تخلیه کامل فاضلاب به کار خود ادامه میدهند .

به طور کامل چاه را از چربی ها و فضولات موجود پاک میکنند، البته این موضوع زمانی صدق میکند که از تجهیزات پیشرفته برای تخلیه چاه فاضلاب استفاده شود.

تخلیه چاه لوله بازکنی-تخلیه چاه-مکانیزه1

چرا باید تخلیه چاه را قبل از پر شدن چاه انجام داد ؟

درصد بالایی از مشتریان زمانی برای دریافت خدمات تخلیه چاه تماس میگیرند که کار از کار گذشته و چاه فاضلاب آنها سر ریز شده است.

اما چرا باید چاه فاضلاب را قبل از پر شدن تخلیه کرد؟ این سوال ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد و دنبال جواب آن در وب سایت ها و مراکز خدماتی تخلیه چاه باشید.

” چه لزومی دارد که چاه فاضلاب را پیش از پر شدن تخلیه نمود ؟ ” این سوال بسیار مخربی که در ذهن برخی از ما ممکن پیش آید و سبب تاخیر در عمل تخلیه فاضلاب چاه ساختمان شود.

تنها تعداد کمی از مشتریان هستند که پیش از پر شدن چاه فاضلاب به سراغ شرکت های تخلیه چاه میروند و تنها دلیل آن آگاهی از خطرات احتمالی برای ساختمان پس از سر ریز شدن چاه فاضلاب است.

سر ریز شدن چاه فاضلاب علاوه بر سست نمودن قسمت گلدانی چاه فاضلاب ، سبب خروج فاضلاب از سایر قسمت های شبکه فاضلاب خواهد شد.

زمانی که چاه فاضلاب پر و امکان دفع فاضلاب نباشد ، فاضلاب به مرور به سایر قسمت های شبکه فاضلاب نفوذ کرده و پس از مدتی بوی بد فاضلاب را بهمراه خواهد داشت.

لایروبی لوله فاضلاب توسط فنر لوله بازکنی نیز تنها راه خلاصی از بوی بد فاضلابی است که از رسوبات سر ریز شدن چاه فاضلاب بوجود می آیند ، خواهد بود.